WITAJ NA NASZYM BLOGU

PŁASZCZ ROLI – czyli jak za pomocą dramy kształtować nawyki dziecka

Każdy człowiek jest aktorem. W ciągu dnia wielokrotnie musimy zmieniać naszą rolę społeczną i odgrywać  ją z pełnym zaangażowaniem. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę, że zabawy teatralne, podczas których dzieci wcielają się w rozmaite role, można wykorzystywać również w celach edukacyjnych. 

CZYTAJ CAŁOŚĆ>>

NIEDOCENIANA UMIEJĘTNOŚĆ –Jak koncentracja kształtuje osobowość dziecka?

„Skup się!” – kto z nas choć raz w życiu nie usłyszał takiej uwagi? Zazwyczaj ignorujemy komentarze tego typu, uznajemy je za zbędne, machamy na nie ręką. Bardzo często nie zdajemy sobie jednak sprawy jak istotną rolę koncentracja odgrywa w codziennym życiu Nas i Naszych dzieci.

CZYTAJ CAŁOŚĆ>>

SKUPIENIE, KOORDYNACJA, WIELOZADANIOWOŚĆ – czyli jak umuzykalnienie wpływa na rozwój dziecka?

Muzyka towarzyszy nam wszędzie. W domu, sklepie, pracy, czy w samochodzie. Bardzo często nawet jej nie zauważamy. Traktujemy jako wypełniacz ciszy, albo czynimy z niej rozgadanego towarzysza podróży. Jednak większość z nas nie zdaje sobie sprawy jak wielką rolę odgrywa ona w rozwoju mózgu, ciała i kształtowaniu osobowości. Zwłaszcza u dzieci!

CZYTAJ CAŁOŚĆ>>

Nauka poprzez zabawę – jak korzystać z dziecięcej wyobraźni?

Zdobywanie wiedzy i nowych umiejętności nie zawsze wiąże się z “maratonem” lekcji oraz z wielogodzinnym ślęczeniem nad książkami. Są prostsze sposoby, po które coraz częściej sięgają szkoły w innych częściach świata. Przekonaj się jakie!

CZYTAJ CAŁOŚĆ>>

KONTAKT: 

Chcesz poznać więcej szczegółów

napisz do nas: ania@ogniskoonline.pl

lub zadzwoń: +48 605 995 259