WITAJ NA NASZYM BLOGU

Tworzenie relacji, nawiązywanie znajomości, koncentracja na obranym celu, czy zdroworozsądkowe podejście do otaczającego nas świata. Co łączy wszystkie te kwestie? Umiejętność rozpoznawania, rozumienia i kontrolowania emocji, która jest bezpośrednio związana z każdą z nich.

CZYTAJ CAŁOŚĆ>>

Staramy się zapewnić naszym dzieciom godziwą przyszłość. Dbamy o ich edukację, zapoznajemy ze światem zabierając w dalekie podróże, kupujemy nowoczesne gadżety. Bardzo często zapominamy jednak, że ważną częścią ich dorosłości będzie również sfera emocjonalna, a to właśnie ona może wpływać na poczucie szczęścia, umiejętność nawiązywania relacji, a także sukcesy zawodowe.

CZYTAJ CAŁOŚĆ>>

Kompetencje dzieli się na dwie kategorie. Mianem twardych określa się m.in. umiejętności i wiedzę specjalistyczną oraz znajomość języków. Z kolei kompetencje miękkie są to umiejętności bezpośrednio powiązane z osobowością np. zdolności przywódcze, łatwość nawiązywania kontaktów, umiejętność komunikowania się i zarządzania czasem. Choć na pierwszy rzut oka te pierwsze mogą wydawać się istotniejsze, okazuje się, że to te drugie często mogą decydować m.in. o naszym sukcesie zawodowym.

CZYTAJ CAŁOŚĆ>>

Każdy człowiek jest aktorem. W ciągu dnia wielokrotnie musimy zmieniać naszą rolę społeczną i odgrywać  ją z pełnym zaangażowaniem. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę, że zabawy teatralne, podczas których dzieci wcielają się w rozmaite role, można wykorzystywać również w celach edukacyjnych. 

CZYTAJ CAŁOŚĆ>>

„Skup się!” – kto z nas choć raz w życiu nie usłyszał takiej uwagi? Zazwyczaj ignorujemy komentarze tego typu, uznajemy je za zbędne, machamy na nie ręką. Bardzo często nie zdajemy sobie jednak sprawy jak istotną rolę koncentracja odgrywa w codziennym życiu Nas i Naszych dzieci.

CZYTAJ CAŁOŚĆ>>

Muzyka towarzyszy nam wszędzie. W domu, sklepie, pracy, czy w samochodzie. Bardzo często nawet jej nie zauważamy. Traktujemy jako wypełniacz ciszy, albo czynimy z niej rozgadanego towarzysza podróży. Jednak większość z nas nie zdaje sobie sprawy jak wielką rolę odgrywa ona w rozwoju mózgu, ciała i kształtowaniu osobowości. Zwłaszcza u dzieci!

CZYTAJ CAŁOŚĆ>>

Zdobywanie wiedzy i nowych umiejętności nie zawsze wiąże się z „maratonem” lekcji oraz z wielogodzinnym ślęczeniem nad książkami. Są prostsze sposoby, po które coraz częściej sięgają szkoły w innych częściach świata. Przekonaj się jakie!

CZYTAJ CAŁOŚĆ>>

KONTAKT: 

Chcesz poznać więcej szczegółów

napisz do nas: ania@ogniskoonline.pl

lub zadzwoń: +48 605 995 259