Zabierzemy Twoje dziecko na ekscytującą wyprawę do FABRYKI SŁODYCZY CARMELLO!

Kiedy odbędzie się bezpłatna lekcja aktorstwa NA ŻYWO ?

12.01.2021 godz. 19:00 (wtorek)

BEZPŁATNA LEKCJA AKTORSTWA NA ŻYWO DLA DZIECI W WIEKU 4-8 LAT

Zapisz dziecko na BEZPŁATNĄ, interaktywną lekcję aktorstwa NA ŻYWO  pt. “Fabryka Słodyczy Carmello”. Lekcja przygotowana jest przez profesjonalistów (aktorów, reżyserów, psychologów  i pedagogów teatru) współpracujących na co dzień z Polskim Ośrodkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów dla Dzieci i Młodzieży ASSITEJ. Projekty PO ASSITEJ to gwarancja ponad 50 letniego doświadczenia w pracy z dziećmi i młodzieżą.  

Lekcje Ogniska Online zapewniają dziecku twórcze sposoby na spędzenie wolnego czasu. Jedyne czego Twoje dziecko potrzebuje do dobrej i wartościowej, edukacyjnej zabawy to sprzęt (komputer, smartfon itd.) z podłączeniem do Internetu.

KTO BĘDZIE PROWADZIŁ LEKCJĘ AKTORSTWA NA ŻYWO?

Anna Burzyńska

aktorka / pedagog

Grzegorz Mroziński

Aktor / pedagog

Grzesiek wygrywa bilet na zwiedzanie fabryki słodyczy „Carmello”. Zabiera tam Anie, która w przeciwieństwie do niego nie jest amatorką słodkości. Podczas zwiedzania Ania próbuje dowiedzieć się z czego składają się produkowane tam łakocie, po czym znika w tajemniczych okolicznościach.

Dokładnie w tym samym momencie fabrykę „Carmello” nawiedza złośliwy Duch Bieluch. Przepłasza wszystkich pracowników i psuje maszyny produkujące słodkości. Fabryka staje na skraju bankructwa.

Grzesiek postanawia spełnić jedną z jego największych pasji. Zostaje detektywem. Zaczyna prowadzić śledztwo. Próbuje odkryć kto stoi za zniknięciem Ani, i czy Duch Bieluch jest tak naprawdę… duchem. 

Podczas tej teatralnej lekcji Twoje dziecko będzie miało okazję m.in.

🧁 Wcielić się w rolę detektywów, którzy muszą rozwiązać zagadkę nawiedzonej fabryki

🧁 Odkryć tajne receptury i składniki słodyczy

🧁Naprawić maszynę do produkcji łakoci

🧁 Odnaleźć zaginioną Anię

🧁 Schwytać złośliwego Ducha Bielucha

Dzięki wzięciu udziału w aktorskiej improwizacji NA ŻYWO Twoje dziecko:

🍬 Wcieli się w różne postaci  i odegra sceny oparte na interakcjach

🍬 Będzie pracowało nad koncentracją oraz umiejętnością zapamiętywania tekstu

🍬 Dowie się jaką rolę w zawodzie aktora, odgrywa praca ciałem, oraz jak dostosowuje się je do odgrywanej roli

🍬 Będzie miało okazję pracować nad poczuciem rytmu i umuzykalnieniem

🍬 Rozwinie swoją wyobraźnię i kreatywność

🍬 BĘDZIE MIAŁO MOŻLIWOŚĆ ZADANIA PYTAŃ AKTOROM PROWADZĄCYM LEKCJĘ

jaką metodą pracujemy?

Pracujemy metodą DRAMY, której prekursorką w Polsce jest Halina Machulska – założycielka Ogniska Teatralnego „U Machulskich”, placówki edukacyjnej o ponad 50 letniej tradycji. Metoda dramy wykorzystuje improwizację. Dzięki niej dziecko ma możliwość wcielania się w przeróżne postaci (ludzie, zwierzęta, przedmioty) i uzewnętrznienia własnych emocji , jak i odegrania tych należących do postaci. Dzięki dramie dzieci uczą się spontaniczności, nie boją też proponować swoich pomysłów. Odgrywa to bardzo dużą rolę, w budowaniu ich pewności siebie

Podczas naszej teatralnej zabawy, pomagamy dzieciom w zyskaniu pewności siebie, rozwijaniu ich osobowości i talentów, doskonaleniu  komunikacji werbalnej i niewerbalnej. Ponadto pracujemy nad rozwojem emocjonalnym, koncentracją, ukierunkowaniem nadpobudliwości ruchowej i emocjonalnej, a także uwrażliwieniem na problemy cywilizacyjne.