10 Darmowych Lekcji Aktorstwa

Z nich Twoje dziecko dowie się: kim jest aktor, jak przekazywać emocje głosem i ciałem oraz jak rozwijać swoją wyobraźnię.

O instruktorach

Anna Burzyńska

aktorka / pedagog

Studiowała pedagogikę, a także aktorstwo w Szkole Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich w Warszawie. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Jeleniej Górze (I i II stopień w klasie skrzypiec). Instruktorka teatralna, na co dzień związana z Ogniskiem Teatralnym „U Machulskich”. Aktorka Muzycznego Teatru Objazdowego KATARYNKA, gdzie nie tylko występuje na scenie, ale prowadzi także warsztaty aktorskie i animacje dla dzieci.  W wolnym czasie trenuje boks i prowadzi profil instagramowy poświęcony wegańskiej kuchni.

Grzegorz Mroziński

Aktor / pedagog

Studiował resocjalizację w Gdańskiej Wyższej Szkole Humanistycznej, ale zdecydował się na aktorstwo. Absolwent Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich. Aktor filmowy i teatralny. Prowadzi warsztaty i zajęcia aktorskie dla najmłodszych i nieco starszych dzieci, które po prostu go uwielbiają. Jego ulubioną bajką jest „Król Lew” – obejrzał ją jak mówi, więcej niż tysiąc razy, a dialogi zna na pamięć. Inspiruje go natura, przynajmniej raz w roku czyta „Chłopów” W. Reymonta. Wzruszają go zwierzęta. Jeśli  akurat nie słucha piosenek Jacka Kaczmarskiego, Przemysława Gintrowskiego i  Zbigniewa Łapińskiego to możliwe, że chodzi na szczudłach albo się wspina.

Zawartość zestawu lekcji

 • LEKCJA 1 - "Sztuka wyrażania emocji"
 • LEKCJA 2 - "Różne sposoby ekspresji aktorskiej"
 • LEKCJA 3 - "Jedno słowo - wiele znaczeń"
 • LEKCJA 4 - "Gdy zabraknie słów"
 • LEKCJA 5 - "Pirat, Ania i Pirania" Cz. 1
 • LEKCJA 6 - "Pirat, Ania i Pirania" Cz. 2
 • LEKCJA 7 - "Jaś i Małgosia - Powrót na Kurzą Łapkę" Cz. 1
 • LEKCJA 8 - "Jaś i Małgosia - Powrót na Kurzą Łapkę" Cz. 2
 • LEKCJA 9 - "Jaś i Małgosia - Powrót na Kurzą Łapkę" Cz. 3
  LEKCJA SPECJALNA - "Nic nie rozumiem"

CO TWOJE DZIECKO ZNAJDZIE W ŚRODKU?

AŻ 10 LEKCJI ONLINE

W darmowych zajęciach Ogniska Online proponujemy Twojemu dziecku 10 lekcji, dostosowanych do dziecięcych możliwości. Zapewniamy  mnóstwo kreatywnych gier i zabaw aktorskich, wszechstronnie rozwijających Wasze dzieci i gwarantujących wartościową rozrywkę!

RozWIJANIE ZAINTERESOWAŃ DZIECKA

Ognisko Online, oprócz umiejętności aktorskich, rozwija także inne zainteresowania Twojego dziecka: plastyczne, muzyczne, a nawet sportowe. Proponowane przez nas zabawy, rozgrzewki i zadania podsuwają pomysły na rozwijanie wyobraźni na wielu polach artystycznej kreacji!

ROZWIJANIE ZAINTERESOWAŃ DZIECKA

Wasze dzieci nauczą się rozpoznawać emocje i wyrażać je słowem, ciałem i mimiką; nauczą się wcielać w zróżnicowanie postaci, a także zwierzęta i przedmioty.


Tworzenie społeczności

Proponujemy Wam dołączenie do naszej grupy na facebooku, na której będziecie mogli wymieniać się z nami efektami Waszych twórczych zabaw i osiągnięciami Waszych dzieci, a także otrzymacie wiele innych, dodatkowych atrakcji!

Najczęściej zadawane pytania

jak uzyskać dostęp do darmowych lekcji?

Wystarczy kliknąć “Obejrzyj darmowe lekcje” 🙂

Dla dzieci w jakim wieku przeznaczone są lekcje?

Lekcje przeznaczone są głównie dla dzieci w wieku 5-8 lat, ale wiemy, że młodsze dzieci podchodzą do niego równie entuzjastycznie.

kto jest twórcą tych lekcji?

Aktorzy, reżyserzy i instruktorzy teatralni, a przede wszystkim pedagodzy związani od wielu lat z Ogniskiem Teatralnym U Machulskich”.

co jeśli mam z czymś problem? lub coś jest nie jasne?

Wystarczy napisać do nas na:

ogniskoonline@gmail.com lub ania@ogniskoonline.pl