CZY CHESZ ABY TWOJE DZIECKO ROZWIJAŁO SWOJĄ OSOBOWOŚĆ? 

Podczas aktorskiego TRENINGU KREATYWNOŚCI będziemy pracować nad rozbudzaniem wyobraźni Twojego dziecka, rozwojem empatii,  inteligencji emocjonalnej oraz zdolności komunikacyjnych, a także zapoznamy je z tajnikami świadomej autoprezentacji.

ZAPISY ZAMKNIĘTE!

CZY CHCESZ ABY TWOJE DZIECKO?

✅ Doskonaliło swoje umiejętności społeczne?

✅ Rozwijało osobowość

✅ Pracowało nad rozwojem kreatywności i wyobraźni?

✅ Zyskało pewność siebie?

✅ Zrozumiało podstawy aktorstwa, które będą przydatne  nie tylko na scenie, ale również w życiu?

✅ Ćwiczyło komunikację werbalną i niewerbalną?

✅ Poznało ćwiczenia wspomagające wyraźne mówienie emisją głosu?

✅ Rozwijało swoją empatię i inteligencję emocjonalną?

✅ Uczyło się umiejętności panowania nad emocjami

✅ Pracowało nad koncentracją i skupieniem?

✅ Poznało tajniki i zasady świadomej autoprezentacji?

✅ Znalazło zajęcie, które przyniesie mu radość, a jednocześnie pozwoli na pełne zaangażowanie?

✅ Uczyło się sprawdzoną, uporządkowywaną metodą KROK po KROKU?

✅ Ćwiczyło w miejscu dla Was najwygodniejszym?

✅ Miało dostęp do Instruktorów i innych osób o tych samych zainteresowaniach? 

 

Jeśli na któreś pytanie, odpowiedziałeś/aś twierdząco to koniecznie zapoznaj się z całą treścią tej strony. 

 

PRZEDSTAWIAMY KURS ONLINE DLA DZIECI W WIEKU 9-12 LAT -
TRENING KREATYWNOŚCI

JAK WYGLĄDA NAUKA?

Głównym zadaniem kursu jest rozwój umiejętności społecznych dziecka, jego osobowości i kreatywności. Posłużą temu zebrane w 9 modułach ćwiczenia zadania aktorskie, które zostały stworzone i wyselekcjonowane specjalnie z myślą o dzieciach w wieku 9-12 lat.

Przebieg kursu, a także tematyka poszczególnych modułów została zaplanowana tak, żeby dziecko zdobywało coraz to nowe umiejętności, które będą odpowiednio kształtować jego osobowość

Selekcja materiałów i ich odpowiednia chronologia pozwoli dziecku na coraz śmielsze proponowanie własnych pomysłów, zaś fabularna konstrukcja umożliwi doskonałą zabawę. 

Kurs zaczynać się będzie od ćwiczeń związanych z podstawami aktorstwa. Z każdym kolejnym modułem dołączane będą kolejne ćwiczenia i zadania związane m.in. z pracą nad wyraźnym mówieniem i emisją głosu, śpiewem, ruchem scenicznym i tańcem, a także tworzeniem scenariuszy i teatru formy. 

Każdy moduł kończy się odcinkiem mini-serialu „El Destino de Alvaro”. Stylizowany na internetową telenowelę, w zabawny sposób podsumowuje on umiejętności zebrane podczas lekcji z każdego modułu. 

Przejście przez Trening Kreatywności wyposaży dziecko w nowe umiejętności, które przydadzą się mu nie tylko w sferze artystycznej, ale również społecznej. Są to m.in. pewność siebie, śmiałość w interakcjach z rówieśnikamiswoboda w wypowiadaniu się, a także ciekawość świata.

Twórcy doskonale zdają sobie sprawę jak ważną rolę dla dziecięcej pewności siebie odgrywa w tym wieku akceptacja. Podczas kursu pomysły dziecka nie są negowane. Przeciwnie, jest one zachęcane do coraz śmielszego wysiłku twórczego. W przeciwieństwie do szablonowych zajęć szkolnych, abstrakcyjny sposób myślenia jest tu pożądany.

ZOBACZ CO TY I TWOJE DZIECKO OTRZYMACIE W RAMACH KURSU ONLINE - TRENING KREATYWNOŚCI

LEKCJE VIDEO

Dożywotni lub roczny dostęp do nagranych lekcji aktorstwa, ułożonych merytorycznie w spójny program. (Czas zależny od dołączenia do kursu w opcji STANDARD lub PLUS )

PLIKI PDF

Dodatkowe materiały zawierające merytoryczny opis każdej lekcji a także ich cel.

ZADANIA DOMOWE I QUIZY

Każda z lekcji kończy się zadaniem domowym, które jest świetnym pomysłem na spędzanie wolnego czasu. Można wykonywać je nie tylko samodzielnie ale również z przyjaciółmi, rodzeństwem czy rodzicami.

LEKCJE NA ŻYWO

Twoje dziecko będziecie mogło brać udział w zajęciach w formie telekonferencji, które odbywają się na platformie Zoom. (Ilość spotkań zależna od dołączenia do kursu w opcji STANDARD lub, PLUS )

GRUPA WSPÓLNEJ NAUKI

Dołączysz do grupy, na której będziesz mógł dzielić się postępami Twojego dziecka, chwalić jego pracami domowymi, a także kontaktować się z rodzicami pozostałych uczestników kursu.

WSPARCIE

Będziesz w stałym kontakcie z instruktorami, z którymi możesz porozmawiać na temat przebiegu kursu i postępów Twojego dziecka.

WYGODA

Twoje dziecko może przechodzić przez kurs w dowolnym momencie, z dowolnego miejsca na świecie.

DODATKOWE KORZYŚCI W ŻYCIU

Kurs został zaprojektowany tak, aby wspomagać u Twojego dziecka rozwój kompetencji miękkich – pewności siebie, umiejętności komunikacyjnych, inteligencji emocjonalnej.

CERTYFIKAT UKOŃCZENIA KURSU

Twoje dziecko otrzyma certyfikat ukończenia kursu wydawany przez Polski Ośrodek Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów dla Dzieci i Młodzieży ASSITEJ.

FRAGMENTY NASZYCH LEKCJI

OPIS PROGRAMU

Kliknij dowolną sekcję, aby zobaczyć jakie lekcje czekają na Ciebie i Twoje dziecko w kursie! 

Moduł 1, czyli Podstawy Aktorstwa, to okazja do pracy nad tym, co w aktorstwie niewidoczne z zewnątrz. Podczas lekcji zebranych w kursie Twoje dziecko będzie miało okazję dowiedzieć się czym jest zadanie aktorskie, intencja oraz okoliczności, a także zastosować owe pojęcia w praktyce, podczas serii interaktywnych scen.
Zadaniem materiału zgromadzonego w module jest uświadomienie, że aktorstwo to nie tylko wypowiadanie tekstu, a wiedza, która stoi za tym, żeby ten tekst odpowiednio wypowiedzieć, nadać mu sens i właściwe brzmienie.
Podstawy aktorskiego rzemiosła przeprowadzone zostaną w atrakcyjnych fabułach, które częściowo oparte są na greckiej mitologii.  

DOSTĘPNOŚĆ PRZY DOŁĄCZENIU 

 
POWITANIE
 
LEKCJA 1: Wiem, że nic nie wiem 
 
LEKCJA 2: Zadanie aktorskie 
 
LEKCJA 3: Intencje 
 
LEKCJA 4: Okoliczności 
 
QUIZ 1 – Podstawy aktorstwa 
 
El destino de Alvaro – ODCINEK 1

Moduł 2, Dykcja i emisja głosu, zawiera lekcje poświęcone wyraźnemu i donośnemu mówieniu, które jest domeną nie tylko aktorską. Komunikacja werbalna jest jedną z podstawowych umiejętności społecznych. Niestety bardzo często jest ona zaniedbywana na poziomie edukacji szkolnej.
Lekcje zawarte w module składają się z serii rozgrzewek – dykcyjnych i emisyjnych. Zawierają one kilkadziesiąt specjalistycznych ćwiczeń, które przygotują do pracy aparat mowy, gardło i przeponę. Systematyczne ćwiczenie pozwoli Twojemu dziecku mówić wyraźnie i donośnie.
Pretekstem do pracy nad dykcją będzie spotkanie z kosmitą, który spróbuje poznać tajniki ludzkiej mowy. Nad emisją pracować będziemy na trybunach stadionu, podczas meczu piłkarskiego.

DOSTĘPNOŚĆ PRZY DOŁĄCZENIU 

LEKCJA 1: Rozgrzewka bez słów 

LEKCJA 2: Rozgrzewka dykcyjna 

LEKCJA 3: Rozgrzewka emisyjna 

QUIZ 2 – Dykcja i emisja 

El destino de Alvaro – ODCINEK 2

Moduł 3 poświęcony będzie Tańcowi. Jest to umiejętność bardzo potrzeba aktorowi, ale również aktywność niezwykle rozwijająca poczucie rytmu, koordynację, koncentrację.

W trakcie lekcji zebranych w module, Twoje dziecko będzie miało okazję pracować nad nauką polskiego tańca narodowego – krakowiaka, a także nad gorącymi tańcami latynoamerykańskimi – salsą i cha-chą.

Jedna z lekcji poświęcona będzie również wcielaniu się w rolę osoby tańczącej. Twoje dziecko będzie mogło odegrać, a raczej odtańczyć, postaci odmiennych charakterach, a co za tym idzie o odmiennym sposobie poruszania się.

DOSTĘPNOŚĆ: Poniedziałek  24/05/2021

LEKCJA 1: Po co taniec?  

LEKCJA 2: Tańce narodowe 

LEKCJA 3: Tańce towarzyskie

LEKCJA 4: Tańczące postacie 

QUIZ 3 – Taniec

El destino de Alvaro – ODCINEK 3

Moduł 4, Scenariusz, to zbiór lekcji poświęconych tworzeniu interesującej historii. Jest to umiejętność niezwykle cenna ponieważ rozwija zarówno umiejętności literackie jak i wyobraźnię.

Podczas lekcji zebranych w module Twoje dziecko będzie podążać śladem bohaterów szkolnych lektur, ale też tworzyć własnych. Wszystko po to, aby wspólnie z nami stworzyć zarys scenariusza. Dzięki temu z większym zrozumieniem będzie podchodziło do oglądanych filmów czy czytanych książek. 

DOSTĘPNOŚĆ: Poniedziałek 31/05/2021 

LEKCJA 1: Co to jest fabuła? 

LEKCJA 2: Akty twórcze

LEKCJA 3: Ku kulminacji 

QUIZ 4- Scenariusz

El destino de Alvaro – ODCINEK 4

 

Moduł 5 skupia się na pracy ciałem.

Ruch na scenie jest równie ważny jak słowo. Opowiada o postaci, jej charakterze, a nawet problemach. Lekcje zebrane w module dadzą Twojemu dziecku możliwość pracy nad ruchem scenicznym oraz plastyką ciała. Istotnym elementem lekcji będzie dostosowywanie ruchu do charakteru postaci, oraz budowanie roli przez ciało.

Poruszony zostanie również temat komunikacji niewerbalnej, która jest niezwykle istotny elementem autoprezentacji. Świadomość gestykulacji, mimiki oraz pozycji ciała z pewnością okaże się przydatna nie tylko w aktorstwie, ale również podczas wystąpień publicznych, a nawet w szkole.

DOSTĘPNOŚĆ: Poniedziałek 07/06/2021

LEKCJA 1: Wyrażanie emocji ciałem 
 
LEKCJA 2: Budowanie postaci przez ciało 
 
LEKCJA 3:  Czynniki zewnętrzne a plastyka ciała
 
LEKCJA 4: Autoprezentacja
 
QUIZ 5- Ciało
 
El destino de Alvaro – ODCINEK 5
 

W Module 6 poruszony zostanie temat kostiumów i rekwizytów. Będziemy omawiać wpływ kostiumu na odgrywaną rolę, a także uczyć się jak za pomocą charakteryzacji uwydatnić osobowość postaci scenicznej.

Zajmiemy się również tworzeniem kostiumów. Odpowiemy na pytania jak „skomponować” lub przygotować kostium, który w pełni odda charakter postaci.

Poruszony zostanie również temat znaczenia rekwizytu. Będziemy pracować nad tym jak prawidłowo używać oraz ogrywać rekwizyt

DOSTĘPNOŚĆ: Poniedziałek 14/06/2021

LEKCJA 1: Kostium 
 
LEKCJA 2: Tworzenie kostiumów
 
LEKCJA 3: Charakteryzacja
 
LEKCJA 4: Rekwizyt
 
QUIZ 6- Kostium i rekwizyt 
 
El destino de Alvaro – ODCINEK 6

Moduł 7 poświęcony będzie charakterystyce gatunków filmowych. Pokażemy jak może ona wpływać na konwencję gry aktorskiej, stylistykę językową dialogów, kostiumy, a także rytm. Twoje dziecko będzie miało okazję odegrać sceny w różnych konwencjach. Stanie się bohaterem lub bohaterką m.in. filmu gangsterskiego, westernu czy science-fiction.

Lekcje zebrane w module będą także okazją do poznania lub odświeżenia lektur: legendy o Smoku Wawelskim, baśni o Rybaku i Złotej Rybce oraz noweli „Janko Muzykant”.

DOSTĘPNOŚĆ: Poniedziałek 21/06/2021

LEKCJA 1: Gatunek i konwencja
 
LEKCJA 2: „Don Drago Corleone”
 
LEKCJA 3: Kryptonim „Janko”
 
LEKCJA 4: „Złota pirania”
 
QUIZ 7 – Gatunki i konwencje
 
El destino de Alvaro – ODCINEK 7

Śpiew jest jednym z najistotniejszych elementów budujących kulturę, a także nieodłącznym elementem teatru. Lekcje zebrane w Module mają przede wszystkim funkcję otwierającą – zarówno jeżeli idzie o głos, jak i o śmiałość.

Będziemy pracować nad rozśpiewywaniem, czyli rozgrzewaniem głosu i przygotowywaniem go do wzmożonego działania, a także nad prawidłowym oddechem. Pokażemy również jak śpiew może być wykorzystywany w aktorstwie i jak za jego pomocą można zbudować postać. 

DOSTĘPNOŚĆ: Poniedziałek  28/06/2021
 
 
LEKCJA 1: Rozśpiewka 
 
LEKCJA 2: Budowanie postaci poprzez piosenki
 
LEKCJA 3: Piosenki ludowe
 
LEKCJA 4: Szansa na sukces
 
QUIZ 8 – Śpiew 
 
El destino de Alvaro – ODCINEK 8

Moduł 9 skupiać się będzie na różnorodnych Formach Teatru. Jest to moduł niezwykle istotny z punktu rozbudzania wyobraźni.

Lekcje zebrane w Module przedstawią Twojemu dziecku różnorodne formy teatralne, które mogą niezwykle rozwinąć jego kreatywność. Każda z proponowanych form będzie prezentowała odmienne podejście do głosu, ruchu, rytmu. Każda wymagała będzie odmiennych wizji, rozwiązań i sprawności. 

DOSTĘPNOŚĆ: Poniedziałek 05/07/2021

LEKCJA 1: Teatr cieni
 
LEKCJA 2: Teatr lalek
 
LEKCJA 3: Maski
 
LEKCJA 4: Pantomima
 
QUIZ 9 – Formy teatru
 
El destino de Alvaro – odcinek 9
 

POŻEGNANIE 

Pamiętaj, że poza lekcjami video Ty i Twoje dziecko znajdziecie w kursie:

Prywatną grupę: KURS AKTORSTWA ONLINE DLA DZIECI - TRENING KREATYWNOŚCI

✅ Poznasz innych rodziców, dla których rozwój dziecka jest również bardzo ważny

✅ Uzyskasz odpowiedzi na frapujące Cię pytania 

✅ Otrzymasz recenzje i wskazówki  dotyczące prac domowych i postępów Twojego dziecka 

Co dwa tygodnie spotkania w formie telekonferencji na platformie ZOOM
(PIĄTKI GODZ. 18:30)

Ilość spotkań zależna od dołączenia do kursu w opcji STANDARD lub PLUS 

 

✅ Podczas dodatkowych lekcji bliżej zapoznamy się z Twoim dzieckiem.  Porozmawiamy o jego pasjach, zainteresowaniach i wielu innych interesujących tematach. 

✅ Nasze lekcje zawsze rozpoczynamy od rozgrzewki, później przechodzimy do pracy metodą improwizacji, a na samym końcu zajmujemy się tworzeniem scen.

✅ Każda lekcja odbywa się w odmiennej „scenerii”: raz jesteśmy w dżungli, w sklepie, na wakacjach. Wcielamy się w wiele postaci – ludzi, zwierzęta, czasem nawet w przedmioty.

Dodatkowe materiały PDF

✅ Znajdziesz tam merytoryczny opis celów oraz metody którą pracujemy

✅ Uzyskasz wskazówki i porady dotyczące realizacji prac domowych 

QUIZY i Mini serial „El Destino de Alvaro”

✅ Podsumowanie tematów, problemów oraz wiedzy ze wszystkich lekcji zebranych w module. 

✅ Każdy moduł kończy się odcinkiem mini-serialu „El Destino de Alvaro”. Stylizowany na internetową telenowelę, w zabawny sposób podsumowuje on umiejętności zebrane podczas lekcji z każdego modułu. 

PODSUMUJMY!

 • 9 Tygodniowy Program Nauki
 • Merytoryczne materiały Opisujące Cele i Metody Naszej Pracy
 • Analiza Pracy Twojego dziecka 
 • Quizy Podsumowujące Zagadnienia z Każdego Modułu
 • Roczny lub Dożywotni Dostęp Do Materiałów I Przyszłych Aktualizacji (Czas Zależny Od Dołączenia Do Kursu W Opcji STANDARD lub PLUS )
 • Spotkanie Na Żywo w Formie Telekonferencji  (Ilość Spotkań Zależna Od Dołączenia Do Kursu W Opcji STANDARD lub PLUS )
 • Prywatna Grupa Wspólnej Nauki
 • Dostęp Do Materiałów Dodatkowych Pojawiających Się w Formie Bonusów
 • Certyfikat Ukończenia Kursu

CO RODZICE NASZYCH OGNISKOWICZÓW SĄDZĄ O NASZYCH KURSACH

"Bardzo cieszę się, że możemy uczestniczyć w tym kursie, ponieważ jest to dla nas coś nowego, coś co pobudza naszą wyobraźnię i integruje wszystkie dyscypliny sztuki. Aktorstwo nie jest sprowadzone tylko i wyłącznie do pracy nad głosem i mową ciała, choć to wiadomo że jest mega ważne. Atrakcyjność tego kursu wzrasta poprzez zwrócenie uwagi na to co otacza, czyli pracę nad muzyką, scenografią, kostiumem, charakteryzacją, światłem, efektami specjalnymi, pracą z aparatem czy kamerą i wieloma innymi czynnikami współistniejącymi. To szeroko otwiera oczy dzieciom i rodzicom ucząc, że aby powstała dobra sztuka teatralna potrzeba jest pracy wielu osób. Doświadczenie samodzielnego wykonania prac domowych uczy szacunku do rekwizytu, kostiumu, do operatorów aparatów i kamer, a także pokazuje jak trudno jest w domowych warunkach zapanować nad wszystkimi czynnikami, aby wyszła fajnie zrobiona scenka. My mamy pierwszy raz możliwość pracowania z prawdziwymi aktorami i to bardzo uświadomiło mi różnicę między kółkiem teatralnym prowadzonym przez np. polonistę po filologi polskiej, a aktorami pracującymi zawodowo. Dzięki takim zajęciom on-line mimo, że mamy bardzo daleko do dużych miast i teatrów, to dzięki łączeniu się przez internet bez przeszkód możemy uczyć się aktorstwa w domu dobrze się przy tym bawiąc."
Agata mama Asi


"Lekcje teatralne prowadzone przez Anię i Grzegorza to naprawdę wyjątkowa sprawa! W dzisiejszych czasach zarażają... ale pozytywnym humorem, zaangażowaniem i pasją. Otwierają przed widzami świat emocji, których wyrażanie jest ważne na co dzień ale też np. podczas pracy w mediach. Bardzo polecam!"
"Widząc ogromną radość wymalowaną na twarzach moich dzieci oraz ich zaangażowanie podczas bezpłatnej lekcji, zaczęłam zastanawiać się nad zapisaniem córki na kurs. Później dowiedziałam się, że rodzeństwa mogą razem w tym kursie uczestniczyć, co było dla mnie ogromnym plusem. Syn początkowo nie chciał nawet słyszeć o lekcjach aktorstwa i oddalał się od komputera. Jednak wesołe dźwięki lekcji sprawiały, że z zaciekawieniem (i obrażoną miną, żeby mi pokazać jak bardzo nie chce się uczyć) zaczął spoglądać na ekran. Nawet nie wiedział kiedy i jak zaczął wykonywać polecenia Ani i Grześka. Sam zaczął przebierać się za rycerza, odgrywać scenki z lekcji, a potem z siostrą wymyślali swoje scenki.
To co dla mnie najbardziej istotne to jest to, że z przyjemnością i uśmiechem zaczął ćwiczyć poprawną wymowę. Ile ja się wcześniej za nim nachodziłam z książeczkami i wierszykami ćwiczącymi wymowę... A tu proszę - z uśmiechem i radością każdego dnia zwraca uwagę czy mówi poprawnie. Kiedy skończyliśmy pierwszy kurs "Aktorstwo od Podstaw" to pojawiła się propozycja drugiego kursu "Mali Aktorzy". Poinformowałam o tym moje dzieci, a one zapytały: "Czy już nas zapisałaś na ten drugi kurs? - odpowiedziałam, że jeszcze nie, a one na to: "To na co czekasz!?" I wtedy nie miałam już żadnych wątpliwości, że zapiszę dzieci na drugi kurs. Dzieci zwiększyły świadomość istniejących emocji i to że można je przekazywać nie tylko za pomocą słów. Lekcje tak bardzo im się podobały, że oglądały je wielokrotnie. Bardzo cieszę się że będąc zapisaną na oba kursy, możemy je przerabiać tyle razy ile chcemy i mieć tak niesamowicie dużo zabawy i radości z tego. Cenne uwagi prowadzących, którzy w każdej pracy znajdą coś pozytywnego, zachęcają do dalszego rozwoju. Grupa na Facebooku jest prowadzona w ten sposób, że można zainspirować się pracami innych dzieci. Nie ma tam rywalizacji ani hejtu. Poza tym dzieciaki nie mogą doczekać się zajęć na Zoom. Są to dla nich niesamowite chwile, kiedy bawią się (nawet nie odczuwają kiedy się uczą) z Anią i Grześkiem oraz innymi dziećmi na żywo. Uczestnicząc w dwóch kursach mamy możliwość spotykania się na Zoom nawet 2 razy w miesiącu 🙂 Córka i syn jeszcze bardziej zżyły się ze sobą jako rodzeństwo. One tym kursem żyją, świetnie się bawią. Pomagają sobie nawzajem z wyszukiwaniem elementów do scenografii, odpowiednich ubrań do przebrania się, bawią się w malowanie twarzy, aby jak najlepiej wykonać zadanie domowe. Coraz swobodniej czują się przed kamerą i potrafią coraz lepiej pozować do zdjęć. Same zaczęły zwracać uwagę na tło i rzeczy, które mogą znaleźć się w kadrze. Uważam, ze te kursy to świetny pomysł na spędzanie wolnego czasu, a radość i doświadczenie zdobyte pod opieką prawdziwych aktorów i pedagogów są po prostu bezcenne."
Basia mama Emilki i Mateusza
"Ognisko Online pojawiło się w idealnym momencie i pozwoliło w bezpieczny sposób rozwijać pasję mojego 6 letniego syna. Jest to niezwykle wciągająca inicjatywa, pełna zaskakujących i kreatywnych pomysłów. Oprócz zdobycia konkretnych umiejętności, rozwija również wyobraźnię i wrażliwość dziecka. Syn jest zachwycony. Dziękujemy i szczerze polecamy".
Julita mama Oskara

Wybierz Kurs Odpowiedni dla Twojego dziecka!

Kursy dostępne są w 2 różnych opcjach, aby jeszcze lepiej dopasować je do potrzeb Twoich i Twojego dziecka

 

KURS ONLINE DLA DZIECI - TRENING KREATYWNOŚCI

OPCJA STANDADRD
PLN594
PLN 347
 • 9 tygodniowy program nauki
 • Merytoryczne materiały opisujące cele i metody naszej pracy
 • Analiza pracy Twojego dziecka
 • Roczny Dostęp do materiałów i przyszłych aktualizacji
 • Dostęp do materiałów dodatkowych pojawiających się w formie bonusów
 • Quizy podsumowujące zagadnienia z każdego moduł
 • Certyfikat ukończenia kursu
 • 1 Spotkanie warsztatowe na żywo w formie telekonferencji z instruktorami i innymi uczestnikami kursu

KURS ONLINE DLA DZIECI - TRENING KREATYWNOŚCI

OPCJA PLUS
PLN894
PLN 489
 • 9 tygodniowy program nauki
 • Merytoryczne materiały opisujące cele i metody naszej pracy
 • Analiza pracy Twojego dziecka 
 • Dożywotni dostęp do materiałów i przyszłych aktualizacji
 • Dostęp do materiałów dodatkowych pojawiających się w formie bonusów
 • Quizy podsumowujące zagadnienia z każdego modułu
 • Certyfikat ukończenia kursu
 • Co dwa tygodnie spotkania warsztatowe w miesiącu na żywo (przez 5 miesięcy-łącznie 10 SPOTKAŃ) w formie telekonferencji z instruktorami i innymi uczestnikami kursu

Co nas wyróżnia?

Ognisko Online to pierwsze w Polsce zajęcia teatralne w całości przeprowadzone w formule online. Tworzone są przez zespół zawodowych aktorów, reżyserów i pedagogów, we współpracy z psychologami dziecięcymi. Twórcy od wielu lat związani są z Ogniskiem Teatralnym „U Machulskich”, które od ponad 50 lat zajmuje się edukacją artystyczną i kulturalną dzieci i młodzieży.

Lekcje Ogniska Online nie są wyłącznie zajęciami aktorskimi. Program kursu oparty jest na metodzie dramy, którą placówki edukacyjne w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, czy Singapurze używają do rozwoju dziecięcej kreatywności i umiejętności społecznychrozbudzania emocji, a nawet… nauki matematyki.

„Wiedza nie jest już czymś, co [uczniowie] po prostu zapamiętują, ale czymś co rozumieją także poprzez ich uczucia, to pomaga im w lepszym zapamiętywaniu” – Kenneth Kwok z singapurskiego National Arts Council’s

Gry, zabawy i ćwiczenia teatralne są dla nas narzędziem, za pomocą którego chcemy wspomagać rozwój kompetencji miękkich dziecka, rozbudzać w nim głód zdobywania wiedzy, zapewniając jednocześnie wartościową rozrywkę.

TWÓRCY

Jesteśmy częścią Polskiego Ośrodka ASSITEJ, jednego z 74 narodowych ośrodków Międzynarodowego Stowarzyszania Teatrów dla Dzieci i Młodzieży. Powstał on w 1981 roku, dzięki inicjatywie i staraniom Haliny Machulskiej – aktorki, reżysera, ale przede wszystkim pedagoga z pasją. Powstał, aby inspirować i promować nowatorskie inicjatywy w dziedzinie teatru dla dzieci i młodzieży, zająć się edukacją teatralną, inicjować wymianę doświadczeń między twórcami, przyczynić się do rozwoju dramaturgii i krytyki teatralnej, poświęconej szczególnie teatrowi dla dzieci i młodzieży. 

 

 Do najważniejszych projektów stowarzyszania należą: 

Ognisko Teatralne „U Machulskich” – stacjonarne zajęcia dla dzieci i młodzieży, prowadzone w Warszawie

Szkoła Aktorska Haliny i Jana Machulskich – kształcąca dorosłych w zawodzie aktora od 1999 r. 

✔ Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK – ponad 20 edycji prezentujących polskiej publiczności najciekawsze spektakle dla dzieci z całego świata 

✔ Ogólnopolski Konkurs dla Młodych Dramatopisarzy ” Szukamy Polskiego Szekspira” – od wielu lat rozwijający talenty literackie dzieci i młodzieży

Kilka tysięcy znanych dziś aktorów, reżyserów, dziennikarzy, muzyków ale też specjalistów z innych dziedzin kształtowało swą osobowość, uczyło się funkcjonowania w zespole, zaliczało pierwsze wystąpienia publiczne właśnie dzięki Polskiemu Ośrodkowi ASSITEJ.

KTO BĘDZIE UCZYŁ TWOJE DZIECKO?

Anna Burzyńska

aktorka / pedagog

Studiowała pedagogikę, a także aktorstwo w Szkole Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich w Warszawie. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Jeleniej Górze (I i II stopień w klasie skrzypiec). Instruktorka teatralna, na co dzień związana z Ogniskiem Teatralnym „U Machulskich”.

Aktorka Muzycznego Teatru KATARYNKA, gdzie nie tylko występuje na scenie, ale prowadzi także warsztaty aktorskie i animacje dla dzieci.  W wolnym czasie trenuje boks. 

Grzegorz Mroziński

Aktor / pedagog

Studiował resocjalizację w Gdańskiej Wyższej Szkole Humanistycznej, ale zdecydował się na aktorstwo. Absolwent Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich. Aktor filmowy i teatralny. Prowadzi warsztaty i zajęcia aktorskie dla najmłodszych i nieco starszych dzieci, które po prostu go uwielbiają. Jego ulubioną bajką jest „Król Lew” – obejrzał ją jak mówi, więcej niż tysiąc razy, a dialogi zna na pamięć. Inspiruje go natura, przynajmniej raz w roku czyta „Chłopów” W. Reymonta. Wzruszają go zwierzęta. Jeśli  akurat nie słucha piosenek Jacka Kaczmarskiego, Przemysława Gintrowskiego i  Zbigniewa Łapińskiego, to możliwe, że chodzi na szczudłach albo się wspina.

CZY JEST INNA DROGA?

Oczywiście, znajdziesz mnóstwo zajęć stacjonarnych i online dla dzieci! Jednak pamiętaj, że w edukacji najmłodszych liczą się: doświadczenie prowadzących, selektywne podawanie wiedzy, systematyzacja materiału i ułożenie go w odpowiedniej kolejności. 

Nasze doświadczenia, sięgające niemal 50 lat, nauczyły nas wszystkich tych umiejętności, a nasi wychowankowie wykorzystują swoje doświadczenia także w zawodach niekoniecznie związanych ze sztuką. Współpracujemy z psychologami i pedagogami, korzystając z ich wiedzy i wskazówek

NASZA GWARANCJA

 

Jeżeli Twoje dziecko nie zachwyci się naszym kursem, zwrócimy Ci pieniądze!

Ten kurs to wiedza zdobyta przez lata praktycznych działań i doświadczeń w nauczaniu artystycznym dzieci. Stworzony został w sposób, który umożliwi Twojemu dziecku rozwój,  wyposaży w niezbędną wiedzę , a jednocześnie zapewni mnóstwo wartościowej zabawy. Jeśli w ciągu 14 dni od momentu opłacenia dostępu do kursu z jakichkolwiek powodów uznasz, że kurs jest dla Twojego dziecka nieodpowiedni napisz do nas ogniskoonline@gmail.com – a otrzymasz zwrot 100% wpłaconych pieniędzy

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

Kiedy rozpoczyna się kurs i jak długo trwa? 

Twoje dziecko otrzymuje dostęp do kursu od razu po wykupieniu dostępu. Kurs podzielony jest na 9  modułów. 

 

Jakie dane należy wpisać przy rejestracji dziecka na kurs? Dziecka czy swoje?

Należy wprowadzić dane rodzica lub opiekuna.

 

Czy jeżeli w kursie bierze udział rodzeństwo, to czy jedno i drugie otrzyma certyfikat ukończenia kursy? 

Tak, w takiej sytuacji certyfikat otrzymuje zarówno jedno, jak i drugie dziecko.

 

Kiedy kończy się sprzedaż kursu ? 

Sprzedaż kursu kończy się 06.12.2021 o godz. 21:00. Po tej dacie nie będzie możliwości  dołączenia do programu. 

 

Co jeśli okaże się, że kurs nie spodobał się mojemu dziecku? 

Jeżeli uznasz, że kurs nie spełnia oczekiwań Twojego dziecka, lub jest jest dla niego nieodpowiedni, napisz do nas. W przeciągu 14 dni zwrócimy Ci 100 % wpłaconej kwoty. 

 

Dla dzieci w jakim wieku przeznaczony jest kurs? 

Kurs przeznaczony jest głównie dla dzieci w wieku 9-12 lat  

 

Kto jest twórcą tych lekcji? 

Aktorzy, reżyserzy, instruktorzy teatralni, a przede wszystkim pedagodzy związani od wielu lat z „Ogniskiem Teatralnym u Machulskich”. Możesz dowiedzieć się więcej o nas na stronie ogniskoonline.pl

 

Jaką formę mają spotkania na żywo? 

Spotkania mają formę telekonferencji. Spotykamy się z dziećmi na specjalnie wybranej do tego platformie. Podczas takiego spotkania uczymy się poprzez zabawę, ale forma telekonferencji daje również możliwość porozmawiania o przebiegu kursu, a także o zadaniach domowych.

 Co jeśli moje dziecko będzie miało problem w trakcie przechodzenia przez kurs? 

Staramy się być z Państwem w stałym kontakcie.  Dla dzieci, które będą przechodziły przez kurs zostanie utworzona specjalnie dedykowana grupa na platformie facebook.com. Można będzie tam zadawać pytania i dzielić się efektami pracy dziecka. W razie pytań można też kontaktować się z Nami drogą mailową. W razie takiej sytuacji wystarczy wysłać mail na adres: ania@ogniskoonline.pl

 

Jak mogę opłacić uczestnictwo w kursie? 

Płatności za kurs przyjmujemy za pośrednictwem firmy Tpay 

 

Co jeśli mam z czymś problem, lub coś jest nie jasne? 

Wystarczy napisać do nas na adres: ania@ogniskoonline.pl

© Copyright 2021 Ognisko Online