CZY CHCESZ ABY TWOJE DZIECKO PRZEŻYŁO 11 EKSCYTUJĄCYCH PRZYGÓD TEATRALNYCH? 

 Podczas 11 lekcji aktorstwa będziemy rozwijać kreatywność Twojego dziecka, jego osobowość oraz inteligencję emocjonalną.

LEKCJE AKTORSTWA DLA DZIECI W WIEKU 4-9 LAT

Lekcje z Ogniskiem Online zapewniają dziecku twórcze sposoby na spędzenie wolnego czasu. Nasze lekcje zostały przygotowane przez profesjonalistów (aktorów, reżyserów, psychologów  i pedagogów teatru) współpracujących na co dzień z Polskim Ośrodkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów dla Dzieci i Młodzieży ASSITEJ. Projekty PO ASSITEJ to gwarancja ponad 50 lat  doświadczenia w pracy z dziećmi i młodzieżą.  

Naszej zajęcia to wspaniała alternatywa dla zajęć stacjonarnych! Po tych lekcjach Twoje dziecko będzie umiało także łatwiej odnaleźć się w grupie,  zyska pewność siebie w kontaktach z rówieśnikami, w przedszkolu, czy też w szkole. To również wspaniały sposób na wzmocnienie relacji rodzic – dziecko.

 

PRZEDSTAWIAMY 11 INTERAKTYWNYCH LEKCJI AKTORSTWA

11 interaktywnych lekcji dla dzieci w wieku 4-9 lat, które rozwijają kreatywność i wyobraźnię dziecka.

Każda z  nich „ubrana” jest w ekscytującą fabułę, podczas której dzieci przemierzają m.in. amazońską dżunglę, mroźną Antarktydę, a nawet cofają się do czasów kiedy ziemią władały dinozaury. 

Każda z naszych lekcji oferuje zupełnie inną teatralną przygodę, stawiając przed dzieckiem coraz to nowe, ekscytujące wyzwania.

Lekcje umieszczone są na specjalnej platformie i można z nich korzystać w dowolnym momencie z dowolnego miejsca na świecie.

Nasze aktorskie warsztaty zostały wymyślone tak aby rozwijać kompetencje miękkie – umiejętność komunikowania się, łatwość nawiązywania kontaktów, zdolności organizacyjne, a także inteligencję emocjonalną.

 

Podczas naszych teatralnych wypraw wraz z Twoim dzieckiem, pracujemy nad całą masą zagadnień m.in.

✅ Wcielamy się w różne postaci: ludzi, zwierzęta, a nawet odgrywamy rolę przedmiotów

✅ Wczuwamy się w emocje bohaterów, nazywamy je i analizujemy

✅ Improwizujemy

✅ Pracujemy nad poprawną wymową

✅ Wykonujemy ćwiczenia na koncentrację, a także ćwiczenia relaksacyjne

✅ Ćwiczymy emisję głosu i umuzykalnienie

✅ Rozwijamy poczucie rytmu

✅ Pracujemy nad plastyką ciała, ruchem scenicznym, a nawet tańcem

KTO POWADZI LEKCJE AKTORSTWA?

Anna Burzyńska

aktorka / pedagog

Grzegorz Mroziński

Aktor / pedagog

ZOBACZ JAKIE LEKCJE CZEKAJĄ NA CIEBIE I TWOJE DZIECKO:

LEKCJA AKTORSTWA – FABRYKA SŁODYCZY CARMELLO

✅ CZAS: 44:52

Grzesiek wygrywa bilet na zwiedzanie fabryki słodyczyCarmello”. Zabiera tam Anie, która w przeciwieństwie do niego nie jest amatorką słodkości.

Podczas zwiedzania Ania próbuje dowiedzieć się z czego składają się produkowane tam łakocie, po czym znika w tajemniczych okolicznościach. Dokładnie w tym samym momencie fabrykę „Carmello” nawiedza złośliwy Duch Bieluch. Przepłasza wszystkich pracowników i psuje maszyny produkujące słodkości.

Fabryka staje na skraju bankructwa. Grzesiek postanawia spełnić jedną z jego największych pasji. Zostaje detektywem. Zaczyna prowadzić śledztwo. Próbuje odkryć kto stoi za zniknięciem Ani, i czy Duch Bieluch jest tak naprawdę… duchem.

LEKCJA AKTORSTWA – GWIAZDA SZERYFA 

✅ CZAS: 49:35

 

James Frozen jest szeryfem w niewielkim miasteczku Jamestown. Jak na stróża prawa ma niezwykle miękkie serce, co uniemożliwia mu pilnowania osady twardą ręką.

Pewnego dnia na jego drodze pojawiają się dwie kobiety – kelnerka z miejscowego saloonu Mary Jane, a także piękna Indianka Kropla Deszczu. W życie spokojnej osady wkrada się chaos. Miejscowy bank zostaje obrabowany przez poszukiwanego listem gończym rzezimieszka – Brudnego Skarego.

James Frozen rusza w pogoń za złoczyńcą, a obydwie kobiety towarzyszą mu podczas tego niebezpiecznego zadania. Tylko jedna z nich okaże się być jego sprzymierzeńcem! Która? Przekonajcie się o tym wraz z Waszymi dziećmi!

LEKCJA AKTORSTWA – TAJEMNICZY LODOWY PAŁAC

✅ CZAS: 36:18

Ania i Grzesiek biorą udział w wyprawie na Antarktydę. Są członkami ekspedycji, która ma za zadanie odkryć nowe gatunki zwierząt.

Niedługo po lądowaniu dowiadują się, że okoliczni mieszkańcy skarżą się na tajemniczą Złą Królową Cukierasek, która zaśmieca biegun papierkami po słodyczach, a w dodatku porwała jednego z pingwinów.

Ania i Grzesiek ruszają na ratunek zarówno przyrodzie jak i uprowadzonemu pingwinowi. Po drodze, jak zwykle, napotka ich cała masa przygód i przeciwności, będą musieli m.in. poprowadzić psi zaprzęg, schować się przed śnieżną burzą, a także wydostać się z brzucha wielkiego wieloryba.

LEKCJA AKTORSTWA – CIEMNA STRONA KSIĘŻYCA 

✅ CZAS: 35:10

Ance brakuje pewności siebie. Stara się ją zdobyć wszelkimi możliwymi sposobami. Z pomocą przychodzi jej Grzesiek, który pracuje dla TAK – Tajnej Agencji Kosmicznej.

Anka dowiaduje się, że po ciemnej stronie księżyca znajduje się specjalny kamień, który jest w stanie pomóc człowieku w zdobyciu pewności siebie. Nasi bohaterowie ruszą w kosmos.

Zanim zdobędą tajemniczy kamień będą musieli stawić czoła całej masie przeciwności m.in. wpadną do czarnej dziury, doczepią się do komety, stoczą pojedynek ze straszliwym Ufoludkiem i przerażającymi księżycowymi roślinami.

LEKCJA AKTORSTWA -POSZUKIWACZE SKARBÓW

✅ CZAS: 34:08

 

Ania i Grzesiek udają się na wymarzone wakacje do egzotycznych Indii. Na lotnisku spotykają tajemniczego mężczyznę, który wręcza im mapę prowadzącą do starożytnego skarbu.

Aby go odkryć nasi bohaterowie będą musieli odwiedzić wiele niezwykłych miejsc. Na ich drodze pojawi się cała masa przeszkód i niespodziewanych przeciwników

LEKCJA AKTORSTWA – KLEJNOT PUSTYNI

✅ CZAS: 36:44

 

Podczas zabawy w piaskownicy Grzesiek odkrywa w sobie pasję do archeologii. Marzą mu się dalekie, naukowe ekspedycje, odkrywanie starożytnych miast i artefaktów. Ania podpowiada mu, że do wzięcia udziału w takiej wyprawie wystarczy tylko…wyobraźnia.

Nasi bohaterowie nagle przenoszą się na sam środek gorącej pustyni. Aby dotrzeć do starożytnego miasta będą musieli pokonać całą masę przeszkód.

Ich głównym przeciwnikiem będzie natura: burza piaskowa, ruchome piaski, a także niebezpieczne pułapki, wymyślone przez antyczną cywilizacje. To one stoją na straży tajemniczego klejnot pustyni.

LEKCJA AKTORSTWA – KWIAT DŻUNGLI

✅ CZAS: 34:46

 

Grzesiek musi napisać pracę domową pt. „Moje wakacje”. Niestety w tym roku nie mógł nigdzie wyjechać, a to uniemożliwia mu napisanie zadanego wypracowania.

Z pomocą przychodzi Ania, która podpowiada mu żeby skorzystał ze swojej wyobraźni i stworzył pracę o swoich wymyślonych wakacjach. Nasi bohaterowie ruszą w wyimaginowaną podróż do amazońskiej dżungli.

Aby praca domowa Grześka zasługiwała na 6+ będą musieli wymyślić i przeżyć całą masę przygód m.in. przepłynąć tratwą rwącą rzekę, stawić czoło krwiożerczemu krokodylowi, pomóc hipopotamowi Boczkowi w zdobyciu miłości jego życia.

LEKCJA AKTORSTWA – RYCERZ EUSTACHY I MAGICZNE STRACHY 

✅ CZAS: 31:30

 

Tchórzliwy Rycerz Eustachy dowiaduje się o pięknej księżniczce Wiktorii, którą Zły Czarnoksiężnik zamknął w wysokiej zamkowej wieży.

Eustachy wyrusza na Wyspę Czaszki leżącą na samiusieńkim środku straszliwego Jeziora Potworów. Nie wie jednak, że uwolnienie księżniczki okaże się być najłatwiejszym elementem wyprawy.

Eustachy będzie musiał stawić czoła całej masie przeciwników, magii Złego Czarnoksiężnika, a przede wszystkim własnej tchórzliwości…

LEKCJA AKTORSTWA – ZAGUBIONA W CZASIE

✅ CZAS: 32:19

 

Anna Liza jest wyjątkowo zdolnym, ale też wyjątkowo szalonym naukowcem. Przez ciągłe eksperymenty, które przeprowadzała od najmłodszych lat, nigdy nie miała czasu na znalezienie przyjaciół.

Aby to zmienić postanawia wynaleźć wehikuł czasu i cofnąć się do momentu, w którym zaniedbała relacje z rówieśnikami.

Niestety, wehikuł okaże się wadliwy. Anna wyląduje o wiele za dalekiej przeszłości…

LEKCJA AKTORSTWA – NOCNA PRZYGODA W MUZEUM 

✅ CZAS: 47:03

 

Anka i Grzesiek wybierają się na wystawę , która organizowana jest podczas Nocy Muzeów. Okazuje się, że są na tej wystawie jedynymi zwiedzającymi.

Nagle Grzesiek znika w tajemniczych okolicznościach. Anka rozpoczyna poszukiwania. Krąży po spowitych mrokiem muzealnych salach i korytarzach. Na jej drodze pojawiają się m.in. ożywiona woskowa figura kosmonauty i mówiąca rzeźba. Dziwnym zbiegiem okoliczności Anka zostaje wciągnięta do wnętrza nawiedzonego obrazu.

Jedynym sposobem ucieczki z muzeum okazuje się podróż starą lokomotywą, która również jest jednym z muzealnych eksponatów.

LEKCJA AKTORSTWA – PODWODNY ŚWIAT 

✅ CZAS: 41:05

 

Dna mórz i oceanów zaśmiecają tony plastikowych odpadków. Część z nich zamienia się w złośliwe, plastikowe ryby. Zagrażają one podwodnemu królestwu mitycznego Posejdona, który potrzebuje ludzkiej pomocy. Na ratunek ruszają Ania i Grzesiek, przypadkowi turyści, którzy uczą się nurkowania podczas ich wymarzonych wakacji. Aby oczyścić dna mórz i oceanów, ta dwójka wraz z Waszymi dziećmi, będzie musiała wziąć udział w niebezpiecznej, podwodnej przygodzie, w trakcie której m.in. będą musieli wpłynąć do wraku zatopionego galeonu, wydostać się z objęć gadających glonów i rozwiązać zagadkę przebiegłej ośmiornicy.

JAKĄ METODĄ PRACUJEMY? 

Pracujemy metodą DRAMY, której prekursorką w Polsce jest Halina Machulska – założycielka Ogniska Teatralnego „U Machulskich”, placówki edukacyjnej o ponad 50 letniej tradycji. Metoda dramy wykorzystuje improwizację. Dzięki niej dziecko ma możliwość wcielania się w przeróżne postaci (ludzie, zwierzęta, przedmioty) i uzewnętrznienia własnych emocji , jak i odegrania tych należących do postaci. Dzięki dramie dzieci uczą się spontaniczności, nie boją też proponować swoich pomysłów. Odgrywa to bardzo dużą rolę, w budowaniu ich pewności siebie

CO O NAS MÓWIĄ: 

"Cykl zajęć AKTORSTWO OD PODSTAW w formie online, stanowi doskonałą możliwość rozwoju najmłodszych. Dziecko ma szansę nie tylko poznać warsztat aktorski, ale także rozwija umiejętności społeczno - emocjonalne. Każda z lekcji była wspaniałą przygodą, sprawiała radość i wyzwalała nowe umiejętności (praca z ciałem, praca z emocjami, koncentracja na zadaniu, rozwijanie kreatywności). Proponowane aktywności były bardzo pomocne i urozmaiciły trudny czas związany z brakiem możliwości kontaktów z rówieśnikami. Serdecznie polecam jako mama oraz terapeuta - trener umiejętności społecznych".

Pani Rita
"Ognisko Online pojawiło się w idealnym momencie i pozwoliło w bezpieczny sposób rozwijać pasję mojego 6 letniego syna. Jest to niezwykle wciągająca inicjatywa, pełna zaskakujących i kreatywnych pomysłów. Oprócz zdobycia konkretnych umiejętności, rozwija również wyobraźnię i wrażliwość dziecka.Syn jest zachwycony. Dziękujemy i szczerze polecamy".

Pani Julita
"Zrobiłyśmy z bratanicą lekcje od Ani i Grześka. Miałyśmy okazję na wspólne oswajanie się z emocjami, kreatywne działanie, rozwijanie szalonych pomysłów i mnóstwo śmiechu. Dostarczyło nam to pomysłów do zabawy na resztę dnia. polecamy Wszystkim najmłodszym . To wspaniały sposób na pozbycie się nudy".

Iga Dzięgielewska

"Lekcje teatralne prowadzone przez Anię i Grzegorza to naprawdę wyjątkowa sprawa! W dzisiejszych czasach zarażają... ale pozytywnym humorem, zaangażowaniem i pasją. Otwierają przed widzami świat emocji, których wyrażanie jest ważne na co dzień ale też np. podczas pracy w mediach. Bardzo polecam!"

Bartosz Pawłowski
Redaktor naczelny portalu
https://youngface.tv/

"Zajęcia w ramach cyklu Ognisko Online to świetna propozycja zarówno dla rodziców jak i ich dzieci. Moje dwie córki w wieku 4 i 6 lat z radością wzięły udział w warsztatach, które były również dla mnie jako dla wieloletniej instruktorki teatralnej ciekawym przeżyciem. Aktorzy z niezwykłym zaangażowaniem prowadzili przez około 40 minut zajęcia podczas, których wcielali się w różne role. Trudno nazwać to zwykłymi "zajęciami" gdyż bardziej to przypominało fragmenty spektaklu, do którego były wciągane na bieżąco moje dzieci. Z sąsiedniego pokoju słyszałam, jak dziewczyny odpowiadały aktorom na ich pytania, a nieraz głośno coś wykrzykiwały. W końcu młodsza Helenka przybiegła przestraszona, co świadczy w jej przypadku o autentyczności aktorów, prowadzących warsztaty. Jednak po chwili wróciła i największą frajdą było na koniec "zadanie pytań" instruktorom, którzy na bieżąco odpowiadali na zagwozdki, które za pośrednictwem czatu można było zadać. Było to naprawdę dobrze spożytkowany czas przez moje dzieci, świetna alternatywa dla bajek animowanych ,które w żaden sposób nie rozwijają wyobraźni naszego dziecka... Rodzicu, odważ się i Ty "wyślij" Swoje dziecko na warsztaty "Ogniska Online"

Angelika Olszewska
Aktorka, instruktorka teatralna

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

Kiedy rozpoczynają się lekcje? 

Twoje dziecko otrzymuje dostęp do lekcji od razu po wykupieniu dostępu. 

 

Jakie dane należy wpisać przy rejestracji dziecka na kurs? Dziecka czy swoje? 

Należy wprowadzić dane rodzica lub opiekuna.

 

Dla dzieci w jakim wieku przeznaczone są lekcje? 

Lekcje przeznaczona są głównie dla dzieci w wieku 4-9 lat, ale wiemy, że młodsze dzieci podchodzą  równie entuzjastycznie.  

 

Kto jest twórcą lekcji? 

Aktorzy, reżyserzy, instruktorzy teatralni, a przede wszystkim pedagodzy związani od wielu lat z „Ogniskiem Teatralnym u Machulskich”. Możesz dowiedzieć się więcej o nas na stronie ogniskoonline.pl 

 

Jak mogę opłacić uczestnictwo w kursie? 

Płatności za kurs przyjmujemy za pośrednictwem firmy Tpay 

 

Co jeśli mam z czymś problem, lub coś jest nie jasne? 

Wystarczy napisać do nas na adres: ania@ogniskoonline.pl

© Copyright 2021 Ognisko Online 

POLSKI OŚRODEK MIĘDZYNARODOWEGO STOWARZYSZENIA TEATRÓW DLA DZIECI I MŁODZIEŻY – ASSITEJ

Lubelska 30/32
03-802 Warszawa, Polska