Zespół Ogniska Online

Anna Burzyńska

Anna Burzyńska – aktorka, pedagog, wokalistka, skrzypaczka. Studiowała pedagogikę, a także aktorstwo w Szkole Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich w Warszawie. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Jeleniej Górze (I i II stopień w klasie skrzypiec). Instruktorka teatralna, na co dzień związana z Ogniskiem Teatralnym „U Machulskich”. Aktorka Muzycznego Teatru Objazdowego KATARYNKA, gdzie nie tylko występuje na scenie, ale prowadzi także warsztaty aktorskie i animacje dla dzieci.  W wolnym czasie trenuje boks i prowadzi profil instagramowy poświęcony wegańskiemu jedzeniu. 

Grzegorz Mroziński

Grzegorz Mroziński – rodowity Kociewiak; studiował resocjalizację w Gdańskiej Wyższej Szkole Humanistycznej, ale zdecydował się na aktorstwo. Absolwent Szkoły Haliny i Jana Machulskich. Aktor filmowy i teatralny. Prowadzi warszaty i zajęcia aktorskie dla najmłodszych i nieco starszych dzieci, które poprostu go uwielbiają. Jego ulubioną bajką jest „Król Lew” -obejrzał ją jak mówi, więcej niż tysiąc razy, a dialogi zna na pamięć. Inspiruje go natura, przynajmniej raz w roku czyta „Chłopów” W. Reymonta. Wzruszają go zwierzeta. Jeśli  akurat nie słucha piosenek Jacka Kaczmarskiego, Przemysława Gintrowskiego i  Zbigniewa Łapińskiego to możliwe że chodzi na szczudłach albo się wspina.

Adam Biernacki

Adam Biernacki – pedagog (Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza im. W. Pola w Lublinie), kulturoznawca (Uniwersytet Śląski), reżyser (Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza). Wyreżyserował spektakle dramatyczne, muzyczne, operowe i dziecięce w Polsce i za granicą. Prowadził międzynarodowe warsztaty teatralne m.in. w Hiszpanii, Turcji czy Szwecji. Autor scenariuszy spektakli, widowisk i seriali.
Jest prezesem Polskiego Ośrodka Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów dla Dzieci i Młodzieży ASSITEJ (www.assitej.pl), z którym od lat jest związany jako nauczyciel i dyrektor Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich, instruktor teatralny w Ognisku Teatralnym „U Machulskich”, dyrektor organizacyjny Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK, czy jako koordynator ogólnopolskiego konkursu Szukamy Polskiego Szekspira. A do tego jest kompozytorem hejnału Katowic. Więcej informacji na stronie www.adam-biernacki.pl

Sebastian Królikowski

Sebastian Królikowski – aktor, reżyser, pedagog, instruktor teatralny. Ukończył aktorstwo w Szkole Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich. Ponadto absolwent Dziennikarstwa i  Komunikacji Społecznej w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, Amerykanistyki na Uniwersytecie  Warszawskim, a także studiów pedagogicznych w Wyższej Szkole Społeczno-Przyrodniczej im. W. Pola w Lublinie. Od 2007 roku instruktor teatralny w Ognisku Teatralnym „U Machulskich”. Wykładowca Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich i Akademii Finansów i Biznesu VISTULA. Współzałożyciel kolektywu twórczego 52°43’N19°42’E PROJECT z którym zrealizował spektakle grane w  warszawskich teatrach Studio i Praga, a także na wielu międzynarodowych festiwalach. Współreżyser cyklu spektakli: „Story Lab 90.”, „Story Lab 1986/2016”, „Story Lab 1968/2017”, których premiery odbywały się w warszawskim Teatrze Powszechnym w ramach Festiwalu Korczak.

© Copyright 2021 Ognisko Online